Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Hastane Personeli Cezaevinde Karşılamaya Gitmesi Tepkilere Neden Oldu

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Hastane Personeli Cezaevinde Karşılamaya Gitmesi Tepkilere Neden Oldu
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 28.11.2019 / 15:36
  • 3139 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Kurban Bayramı öncesinde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınırken 10 milyonluk malzeme vurgunu iddiası ile hastane müdürü Metin Güzel ve 5 personel gözaltına alınmıştı.

2018 yılında Zafer Mahallesi´nde bulunan  eski binasından, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin yeni binasına taşınması sırasında aralarında diyaliz makineleri de olan 10 milyon TL değerindeki malzemeyi çalıp, sattıkları iddiasıyla hastane müdürü 5 personel gözaltına alınmıştı. Yapılan yargılama sonrasında ise Hastane eski Müdürü Metin Güzel, Hastane Güvenlik eski şefi Ceyhan Yıldız ve Hastane Güvenlik eski görevlisi Alparslan Eroğlu tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Bilgi İşlem Sorumsulu Nurullah Yeşildal yurt dışı çıkış yasağı ile Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı.

Personel Müdürü Şahin Tüysüz yurt dışı çıkış yasağı ile Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı.

Acil Sorumlusu Lütfü Alkış yurt dışı çıkış yasağı ile Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı.

Bu gelişmeler sonucunda Sağlık Bakanlığı Harekete geçerek hakkında işlem yapılan tüm şahısları görevden aldı.


Bugün ise Hastane eski Müdürü Metin Güzel Cezaevinden tahliye edildi. Güzel'in tahliyesine ise birçok hastane Personeli hastanede görevli olmalarına rağmen cezaevinde tahliye törenine katılması birçok kesim tarafından tepki ile karşılandı. 
Üzerlerinde görevli üniformalı ile hastane personelinin tahliyeye katılmasına tepki gösteren vatandaşlar yetkilileri göreve davet ederek "Mesai saatinde görevlerinin başında olması gereken personel Cezaevi önünde tahliyeye kutluyor. Hastane Müdürü ve Başhekimini göreve davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA 

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon