Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İşkur’dan Ortaköy’e Çıkartma

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

İşkur’dan Ortaköy’e Çıkartma
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 11.10.2019 / 14:02
  • 282 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Ortaköy ilçemizde TYPkapsamında Ortaköy Kaymakamlığı, Ortaköy Belediye Başkanlığında ve Milli EğitimEğitime bağlı okullarda güvenlik temizlik olmak üzere toplamda 59 ToplumYararına Program kapsamında çalışan personelle bir araya gelindi. ProgramdaİŞKUR Şube Müdürü Hediye Armağan tarafından TYP kapsamında çalışan personelinözlük hakları ve programlar hakkında bilgiler verildi.

Reklam

 

Toplum Yararına Programkapsamında çalışan personele bilgilendirme sonrasında Engelli ve Eski Hükümlüvatandaşlarında katılımıyla yaklaşık 100 kişiye Engelli ve Eski Hükümlü Kendiİşini Kurmaya Yönelik Proje kapsamında bilgi verildi. Ayrıca gecen sene Ortaköy’debu proje kapsamında kendi işyerini açan Müşerref Şentürk’e söz verilerekdeneyimlerinden ve projeye nasıl başvuruda bulunduğundan bahsetti. 

Reklam

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve SosyalHizmetler Bakanımıza İŞKUR Genel Müdürümüze Sayın Valimize ve İŞKUR İLMüdürümüze bu desteklerden ve yardımlardan dolayı birkez daha teşekkürleriniileterek inanırsanız başarırsınız. İŞKUR’un her zaman desteğini yanındahissettim ve işimin patronu oldum. Dilerim Ortaköy’de daha fazla engellivatandaşımız 50.000 tl ye kadar hibe desteğinden yararlanır.”dedi.

Reklam

 

ÜniversiteliGençlere İş Kulübü Eğitimi

Ortaköy Meslek YüksekOkulunda ki 350 öğrenciye İş ve Meslek Danışmanları Öznur Kahyaoğlu ve Ferhat Hüyüklütarafından CV hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi,işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili gibi birçok alandaaktivitelerin uygulanmasıyla kişilerin iş arama becerilerinin geliştirilmesi hakkındabilgiler verildi.

Reklam

 

İşverenleredeTeşvikler Hakkında Bilgilendirme Ziyaretleri

Demiryürekler A.Ş.,Çaylı Yem,Hasanoğlulları Petrol,Ortaköy Yem, Özişler ve Koççelik Yem firmaları İŞKUR Şube Müdürü Hediye Armağan ile İş ve Meslek Danışmanları Aymen Kılıçve Serhan Çetin tarafından  ziyaretedilmiş ziyaret kapsamında 18 başlıkta ilave istihdam teşviki, asgari ücretdesteği, kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanların teşviki, 5 puanlıkindirim teşviki, ilave 6 puanlık indirim teşviki, kısa çalışma uygulaması,işbaşı eğitim programı, geleceğin mesleklerinde işbaşı eğitim programı, meslekieğitim ve beceri geliştirme iş birlikteliği protokolü (MEGİP) çocuk bakım desteği,istihdam garantili meslek edindirme kursları başlıca teşviklerimiz veçalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. 

Reklam

 

Ziyaretler esnasındafirmalardan 10 işbaşı eğitim talebi ile 5 açık iş ilanı alınmıştır. İŞKURolarak ilerleyen günlerde diğer ilçelerimize de ziyaretlerimiz gerçekleşerekilimizde ulaşılmadık yer bırakılmayacaktır. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon