Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Sağlık'ta Şok İddia

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Sağlık'ta Şok İddia
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 06.09.2019 / 22:27
  • 2640 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Reklam

 
Aksaray'da sağlık da önemli ve sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Reklam

 
Geçtiğimiz ay içerisinde ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine 10 Milyonluk vurgun operasyonu düzenlenirken, 3 kişi tutuklanmış ve 3 kişi ise denetimli olarak serbest kalırken, olayla ilgili geniş çaplı tahkikat devam ederken, daha sonradan 1 kişi daha tutuklandı.

Reklam

Eski Hastane de gerçekleşen taşınma sırasında yaşanan 10 Milyonluk vurgun sonrasında Aksaray'da sağlık çalışanlarının bazıları diken üstünde duruyordu.

Reklam

 
ASÜ Hastanesi Başhekimi İstifa Etmişti
Geçtiğimiz yıl 29 Ekim'de 5 yıldızlı konfor adı altında yeni hizmet binası açılışı yapılan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasının ardından sağlıkta skandallar peş peşe gelmeye başladı.

Reklam

 
Doktorlar arasında yaşanan gerginlik, vatandaş doktor arasında gerginlik, vatandaş ile yönetim arasında tartışmalar, hastane binasının yerini tartışması derken aradan daha 10 ayını doldurmadan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi istifa etmişti.

Reklam

 
Vurgun Operasyonu Gerçekleşti
Hastane binası taşınırken kayıp eşyaları çalıp sattıkları iddiasıyla hastane müdürü Metin Güzel, güvenlik amiri Ceyhan Yıldız ve güvenlik personeli Alparslan Eroğlu tutuklanırken, Acil Servis Sorumlusu Lütfi Alkış, personel şube müdürü Şahin Tüysüz, bilgi işlem personeli Nurullah Yeşildal denetimli serbestlik ile serbest kalmıştı.

Reklam

Vurgun Operasyonuna 1 Tutuklama Daha
Tüm bunlar yaşanırken, olayda çember genişletilerek devam edilirken konuyla ilgili olarak 1 kişi daha tutuklanmış, daha önce gözaltına alınan bir görevlinin evinde yapılan aramada ise FETÖ'ye ait kitaplar ortaya çıkarken Vurgun operasyonuna bir de FETÖ belgeleri eklendi.

Reklam

 
Aksaray'da sağlık konusunda tüm bunlar yaşanırken gece vakitlerinde son dakika iddiaları ulaştı haber merkezlerine.

Reklam

 
Kılıçaslan Görevden mi Alındı?
Aksaray'da sağlıkta bunlar ve daha fazlası yaşanırken, kulislerde net olmayan bilgilere göre iddialar içerisinde Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan'ın görevden alındığı iddiası hızlıca dolaştı.

Reklam

 
İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan'ın görevden aldığı iddiaları konuşulurken, herhangi bir yetkili ağızdan kesin olarak iddialar yalanlanmazken, yine konu hakkında hiçbir yetkilinin açıklamama yapmaması da iddiaları kuvvetli muhtemel olarak doğru kılıyor...

Reklam

 
Aksaray İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan'ın neden görevden alındığı ise önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalar sonucunda netlik kazanması bekleniyor.

Reklam

 
Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon